Pochivka.com»Статии и Новини»Новини»Състезанието Снежно изкушение на Пампорово

Състезанието Снежно изкушение на Пампорово

AdminAdmin
Администратор
3k

Пампорово бе домакин за втори път на състезанието с моторни шейниСнежно изкушение”. Доста бяха желаещите, заявили да вземат участие в това вълнуващо състезание. Заявки имаше от 32 души, но на старта застанаха само 20 по различни технически причини.

В зависимост от кубатурата на шейните си състезателите бяха разделени в две категории - до и над 600 куб. см. състезанието премина в два етапа. първият етап бе рали отсечка с дължина 5 км., а вторият - гонка по четирима, като оставаха двамата най - бързи, а другите отпадаха.

Етапът за първото състезание беше доста тежък поради мокрия сняг, който заваля, а и завойте по трасето бяха доста остри. В малкия клас най-бърз бе Александър Георгов със Ski Doo 550, следван само на 4 стотни от Димитър Стоянов. При по- мощните шейни победител стана Костадин Узунов.

При вторият етап при малките кубатури най-добре се представи отново Александър Георгов, а при големите Илиян Николов. Сред участниците имаше и една смела дама Мариана Кинчева.

За зрителите имаше специално подготвени атракции като, синхронно спускане на моторни шейни и скиори по ски пистата, скокове от рампа и редица игри с публиката.

Първото място при генералноко класиране заслужено спечели Александър Георгов, Ski Doo - 600 куб. и Илиян Николов, Yamaha - над 600 куб.