Pochivka.com»Статии и Новини»Замъци»Замъкът Драхенбург

Замъкът Драхенбург

Rosi TrifonovaRosi Trifonova
Администратор
2k
Замъкът Драхенбург

Замъкът Драхенбург (Drachenburg Castle) изплува сякаш излязъл от приказка сред гористите планински възвишения на северната част на провинция Рейн-Вестфалия. Ако смятате, че удивителният Нойшванщайн няма равен с приказната си красота, непременно трябва да разгледате и Драхенбург.

Романтичната архитектура на двореца стои красиво сред гъстите гори на планината Зиебенгебирге (Siebengebirge). От замъка Драхенбург се открива чудесна гледка към течението на преминаващата по-долу река Рейн.

Като една от най-големите забележителности не само за района на Вестфалия, но и за цялото течение на Рейн, Драхенбург посреща годишно хиляди туристи. Голяма част от тях идват с круизни корабчета по реката. Този дворец е един от най-големите в тази част на страната през 19 век.

Основите на замъка Драхенбург са положени в годините между 1882 — 1884 по разпореждане на барон Стефан фон Зартера (Baron Stephan von Sarter). Този човек бил богат борсов посредник от Бон, получи рицарско звание от един от херцозите на Саксония.

Удивителното му частно имение е завършено само за тези две години, след което на едноименния хълм Драхенфелс (Drachenfels) се появява романтичният замък. Той и днес е една от гордостите на близкоразположения град Кьонигсвинтер (Königswinter).

Самият Барон Щефан фон Зартер имал светлите планове да живее в прелестния замък Драхенбург, но те така и не се осъществяват. Баронът умира през 1902 година. Белстящата архитектура на Драхенбург, която се определя като стил историзъм е дело на дюселдорфските архитекти Лео фон Аббема и Бернгард Тюзхаус.

Drachenburg

След тях работата е довършена от Вилхелм Гофман, който е ученик на прословутия Ернст Фридрих Цвирнер. Тези майстори създават уникална по своята същност архитектура на двореца, която преплита в себеси много исторически етапи от развитието на строителството.

Замъкът Драхенбург изобилства от прозорци, кули, зъбери, еркери. В пълен контраст на средновековната архитектура на замъка е е модерната постройка от 19 век, която има газово осветление, централна климатична отоплителна система и т.н.

След смъртта на първоначалния собственик на Драхенбург, замъкът преминава в ръцете на неговия племенник Jakob Hubert Biesenbach, който решава да си възвърне инвестицията в двореца, като го направи достъпен за обществени посещения. Той също така решил да разпродаде изложбата от произведения на изкуството в т.нар. Изложбена зала.

Замъкът Драхенбург е бил силно повреден по време на бомбардировките през Втората световна война. В следвоенния период, след 1960 той е изцяло занемарен и рушащ се. През 1972 година Пол Спинат (Paul Spinat) е човекът, който спасява Драхенбург от гибел. Той се заема с реставрацията му и година по-късно дворецът е отворен за широката общественост. Той живее в Драхенбург до смъртта си през 19899 година.

След този период замъкът става собственост на провинцията, която предприема мащабна реставрация и го обявява на исторически паметник. Има различни части на двореца, които задължително трябва да се видят, сред които църквата Свети Михаил, Летния музей и др.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest

Рейтинг

4.3
53
42
31
20
10
Дай твоята оценка:

Коментари

Изпрати