Лудвигсбург Палас
Лудвигсбург Палас (Ludwigsburg Palace) е най-големият и красив бароков дворец в Германия. Невероятната архитектура на замъка е допълнена от красиви и мащабни градини. Този бароков шедьовър е разположен в едноименния град Людвигсбург, който лежи на 12 км в северна посока от градския център на от Щутгарт. Според вечния „владетел” на женските сърца – Казанова, този дворец е бил най-магнетичният и харизматичен замък за времето си.
Основите на Людвигсбург са положени на 17-ти май 1704 година по заповед на херцог Еберхард Лудвиг, владетел на Вюртенберг. Той е в длъжността на управляващ монарх от 1693 до 1733 г.
Една година по-късно след изграждането му дошло и красивото наименование на замъка. Първоначалният замисъл на Лудвигсбург бил той да е ловна хижа, но с течение на времето към постройката непрекъснато се добавят нови части и значителни монументи, които днес съставят цялостната прелест на двореца.
На 17 август 1709 г. владетелят херцог започнал изграждането на града в непосредствена близост до двореца си. Той имал идеята да построи владетелския си комплес по подобие на близостта на Версай до Париж. Преди главното му седалище било в стара дворцова постройка на самия център на Щутгарт. През 1718 г. Лудвигсбург временно е обявен за столица и еднолична резиденция на херцозите на Вюртенберг. По-късно, при наследниците на Еберхард Лудвиг, резиденцията е прехвърлена отново в близост до Щутгарт.
През 1733 г., когато фазата на изграждане на Лудвигсбург е доведена до своя край, бароковият стил в архитектурата бил във своя апогей и повечето изискани постройки били конструирани по негов модел. В крайна сметка обаче наследници на Еберхард Лудвиг променили оригиналния дизайн на двореца. Двама от тях имат голяма заслуга за сегашния вид на Лудвигсбург - херцог Карл Ойген от Вюртемберг (1728 - 1793) и крал на Вюртемберг Фридрих (1754 - 1816).
Днешният Лудвигсбург е уникално съчетание между три архитектурни стила – бароков – в този стил са изградени ловните павильони и местата за различни игри, Сградата на великаните, Новата главна сграда и параклиса във вътрешния двор; в стил рококо са построени частният апартамент на дука, Новата главна зала и единпараклис; в имперски дизайн са издържани кралската зала за аудиенции, Мраморната зала и Кралската библиотека.