На 25 март къщата на Баба Ванга ще отвори врати за посетители след 17 години, в които беше обект на спорове за стопанисването ѝ. Имотът на пророчицата беше даден за държавно стопанисване.

Фондация Ванга и българската държава спориха дълги години за имота на българската гадателка, но в крайна сметка съдът реши да повери стопанисването на жилището на държавата.
Къщата на Баба Ванга е запазила автентичния си вид и посетителите могат да видят белите стаи, в които Ванга е правила историческите си предсказания, като няма да имат право да сядат на на миндерите и леглата.
Жилището на Баба Ванга ще отвори вратите си за туристи на Благовещение, като по случай големия християнски празник посещението на обекта ще бъде безплатно.