Линкълн

Нина 2Нина 2
Новак
748
Капитолията на Небраска в Линкълн

Линкълн (Lincoln) е град на територията на щата Небраска и столица на щата. На територията на град Линкълн се намира известният Университет на Небраска (University of Nebraska). В град Линкълн живеят 258 379 човека.

Линкълн е основан през 1856 година като селце на име Ланкастър (Lancaster) и става център на новосъздадения окръг Ланкастър (Lancaster County). По това време столицата на Небраска е Омаха (Omaha). След като било прието присъединяването към Канзас, било гласувано столицата да се премести на юг от реката Плате (Platte River) и колкото е възможно по на запад. Така било избрано селото Ланкастър.

След покушението над американския президент Ейбръхъм Линкълн (Abraham Lincoln) Ланкастър бил преименуван в негова чест и вече станал известен като Линкълн.

Много от хората на юг от реката симпатизирали на Конфедерацията и бил направен опит да бъде осуетено новото наименование на града. Това обаче било осуетено и Линкълн станал известен като столица на Небраска след присъединяването на щата към Съюза през март 1867 година.

Линкълн е един от най-големите градове на Небраска, който не се намира покрай река Мисури (Missouri River). Линкълн се разраства много слабо извън територията си и няма изявени предградия. Най-големият град, който може да бъде сметнат за предградие на Линкълн е Уейвърли (Waverly.)

Линкълн, Небраска

На територията на Линкълн процъфтява медицинската индустрия, образованието и застрахователната индустрия, има много банки и мощни фирми за информационни технологии. Сред най-големите фирми тук са транспортните. Много фирми, известни на територията на цялата страна, са основани на територията на град Линкълн.

В града има много места за културен живот и изобилие от развлечения. Тук се намира театърът Бърбън (Bourbon Theatre) и балната зала Пла-Мор (Pla-Mor Ballroom), която е най-голямата музикална сцена на територията на града.

Най-голямото кино на територията на града е Маркус Тиътърс (Marcus Theatres), който разполага с тридесет и два екрана.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest

Рейтинг

5
52
40
30
20
10
Дай твоята оценка:

Коментари

Изпрати